RAMOWY   REGULAMIN   KONKURSÓW   POWIATOWYCH

organizowanych przez

JURAJSKIE STOWARZYSZENIE NAUCZYCIELI TWÓRCZYCH

I.   POSTANOWIENIA  OGÓLNE

1. Niniejszy regulamin określa warunki, na jakich odbywają się wszystkie powiatowe konkursy  wiedzowe organizowane zgodnie z Rozp. .MEN z dnia 29 stycznia 2002r. w sprawie organizowania i przeprowadzania  konkursów, turniejów i olimpiad.
  2. Organizatorem konkursów jest  Jurajskie Stowarzyszenie Nauczycieli Twórczych z siedzibą w Zespole Szkół Publicznych nr 3 w Myszkowie.
  3. Patronat honorowy nad konkursami obejmuje Starostwo Powiatowe w Myszkowie i inne organy samorządu terytorialnego prowadzące szkoły we współpracy z Dyrektorami szkół oraz Dyrektor Delegatury ŚKO w Częstochowie.

II.   CELE  KONKURSÓW

1. Celem konkursów jest rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów różnymi dziedzinami wiedzy.
  2. Uczestnictwo w konkursach motywuje uczniów do pogłębiania wiedzy i umiejętności z poszczególnych przedmiotów objętych edukacja szkolną.
  3. Przygotowanie do konkursu i osiąganie sukcesów przez uczniów wyrównuje szanse edukacyjne dzieci i młodzieży z małych miejscowości i obszarów wiejskich.

III.  ZASADY  ORGANIZACYJNE

1. Warunki  uczestnictwa :

a)  uczestnikami konkursów są uczniowie wszystkich szkół podstawowych

i gimnazjalnych z powiatu myszkowskiego

b)      uczniowie startują indywidualnie i przystępują do konkursu na zasadzie dobrowolności

c)      udział w konkursie jest bezpłatny

2.      Przebieg konkursów :

a)      każdy konkurs przeprowadzony jest w dwóch etapach :  I etap -  szkolny i II etap -  powiatowy

b)      I etap (szkolny) odbywa się w wyznaczonym terminie we wszystkich szkołach równocześnie

c)      do II etapu (powiatowego) przechodzi uczeń, który uzyskał 80%  z maksymalnej ilości punktów

d)      zgłoszenia do II etapu należy przesłać do szkoły organizującej etap powiatowy w terminie 7 dni od daty przeprowadzenia konkursu

e)      w II etapie wyłaniani są finaliści i laureaci

f)        tytuł finalisty przyznaje się uczniowi, który uzyskał 85%  z maksymalnej ilości punktów

g)      tytuł laureata przyznaje się 3-5 uczniom, którzy uzyskali największą ilość punktów spośród finalistów konkursu

h)      komisja zastrzega sobie prawo do wskazania zwycięzców  w przypadku trudności w wyłonieniu laureatów

i)        komisje konkursowe działają na każdym etapie konkursu w

2 niezależnych zespołach

j)        komisję konkursową  do I etapu powołuje dyrektor szkoły

k)      komisję konkursową   do II etapu powołuje osoba koordynująca przebieg całego konkursu

l)        komisje konkursowe po każdym etapie sporządzają protokół przechowywany w szkole organizującej konkurs

n)      koordynatorem konkursu może być każdy nauczyciel zrzeszony w Jurajskim Stowarzyszeniu Nauczycieli Twórczych zaakceptowany przez Zarząd Stowarzyszenia

3.      JSNT na każdy rok szkolny ustala harmonogram konkursów i ogłasza go na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Myszkowie

4.      Zespół nauczycieli danego przedmiotu co roku ustala i ogłasza na stronie internetowej Starostwa Powiatowego obowiązujący zakres treści programowych i literaturę przedmiotu.

IV.      POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1.  Finaliści  otrzymują zaświadczenie o udziale w konkursie, natomiast laureaci

stosowny dyplom.

2.      Prace uczestników konkursu z każdego etapu są przechowywane przez organizatorów do końca roku szkolnego , w którym został przeprowadzony konkurs.

3.      Prace uczniów biorących udział w konkursie są do wglądu u organizatorów  II etapu w terminie 7 dni od daty ogłoszenia wyników .

4.      Organizator  nie zwraca kosztów związanych z uczestnictwem w konkursie.

5.      W sprawach nie uregulowanych w niniejszym regulaminie ostateczną decyzję podejmują organizatorzy konkursu.

6.      Odwołanie od decyzji komisji konkursowej można składać na piśmie do Zarządu JSNT w terminie 7 dni od ogłoszenia wyników.